Uppdrag inom den sociala dialogen

SOCIALA DIALOGKOMMITTÉN Ledamot Åsa Törnlund, LO asa.tornlund@lo.se  Suppleant Mika Domisch, TCO mika.domisch@tco.se 2:a Suppleant Vakant, Saco UNDERGRUPP: MAKROEKONOMISKA GRUPPEN Ledamot Göran Zettergren, TCO goran.zettergren@tco.se 08-782 91 33 Suppleant Thomas...

Uppdrag inom EU-organ

EUROPEISKA EKONOMISKA OCH SOCIALA KOMMITTÉN – EESK Ledamöter Ellen Nygren, LO ellen.nygren@lo.se   Tomas Abrahamsson, LO tomas.abrahamsson@seko.se Berivan Öngörur, TCO berivan.ongorur@tco.se Bo Jansson, Saco bo.jansson@lr.se Suppleanter Johan Danielsson, LO...

Uppdrag inom Europafacket (EFS)

EFS:s STYRELSE Ledamöter Karl-Petter Thorwaldsson, LO karl-petter.thorwaldsson@lo.se Eva Nordmark, TCO eva.nordmark@tco.se Göran Arrius, Saco goran.arrius@saco.se Therese Guovelin, LO therese.guovelin@lo.se Peter Hellberg, TCO/Unionen peter.hellberg@unionen.se...

Kontakt

LO/TCO/Saco:s Brysselkontor
Avenue de Tervueren 15
B-1040 Bryssel, Belgien.
+32-2 732 18 00
info@brysselkontoret.se
Hitta oss på Facebook

UPPDRAG

Fackligt.eu är hemsidan för LO/TCO/Saco:s Brysselkontor. Fackliga Brysselkontoret bevakar samarbetet i Europeiska unionen och stödjer centralorganisationernas arbete för en europeisk politik som motsvarar fackmedlemmarnas intressen och behov.